Дерева – товариські створіння

«Ростіть і розмножуйтеся!» – сказав Бог деревам і зробив їх товариськими створіннями. Тож коли Едемський сад було закрито, вони почали виживати завдяки тому, що трималися разом і захищали одне одного від буревіїв, спеки й морозу.

Деякі насінини, що їх розкидав Небесний Сівач, однак, упали віддалік; і з них окремо виросли поодинокі дерева. Дерева з лісу заздрили цим самітникам, дивлячись на їхні широкі крони, і казали: «Ви виродилися й більше не належите до нашого виду, не радієте разом з усіма та ухиляєтеся від тих обов’язків, які накладає на дерева ліс».

Бог, однак, захистив самітників: «Вони платять за це високу ціну – завжди залишаються безборонними й не впевненими у своїй безпеці, а тому мають право вільно розвиватися в усій своїй красі».

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Багато людей в індивідуалізмі вбачають причину сучасної кризи віри в західних країнах. Там, де релігія стає приватною справою, помирає братерство, а любов остигає.

Попри це, не можна, однак, оминути мовчанкою того, що в минулому жили великі містики й святі, які, заглиблюючись у себе, нерідко шукали й знаходили Бога в повній самотності. Жар містичної любови до Господа – це джерело величезної сили, яка одухотворяє й також служить загальному добру.

ЦИТАТИ

  • Люди, які здатні простувати власним шляхом, – рідкість. Більшість хоче йти в стаді й не шанує тих, які обирають іншу дорогу. Блез Паскаль (1623-1662), французький філософ, математик і фізик
  • Самотня людина мало на що здатна й схожа на покинутого Робінзона; тільки об’єднавшись з іншими, набуває ваги та може здійснити чимало речей. Артур Шопенгавер (1788-1860), німецький філософ

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Бут. 2:18; Пс. 133:1; Проп. 4:9-12; Мф. 23:8; Рим. 12:5; 1Кор. 7:7; 1Кор. 12:7; 1Пет. 4:10.
Наступна

Що залишається?

Через шість тижнів після похорону свого батька студентка зустріла священика. Зупинилася й ще раз заговорила ... Читати далі

Попередня

Слимак

Коли слимак виліз зі своєї хатинки, його розміщені на ріжках очі побачили, що існує дві ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *