Слимак

Коли слимак виліз зі своєї хатинки, його розміщені на ріжках очі побачили, що існує дві можливості: можна поповзти вгору кущем глоду або зробити те саме, скориставшись листям осоту. Після доволі тривалого зволікання вирішив рухатися соковитими листками. Невдовзі після цього знову опинився перед вибором: попрямувати до грядки в кінці городу чи, можливо, віддати перевагу молодому салатові, що росте поряд.

Нарешті, так нічого й не вирішивши, злякано сховав ріжки. «Здається, на цьому світі й кроку не ступиш, не приймаючи раз по раз нових рішень, тож найліпше залишуся тут, де я є», – подумав і сховався у своїй слимачій хатинці.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Рідко коли в житті можемо про щось упевнено сказати, що однозначно потребуємо саме цього; майже завжди опиняємося перед вибором, мусимо приймати рішення (якщо, звичайно, не перебуваємо в стані депресії й стагнації). Рішення можуть бути неправильними, найгірше, однак – навіть якщо вважаємо, що в такий спосіб уникнемо помилки, – нічого не робити, бо бездіяльність – це регрес і застій.

ЦИТАТИ

  • Не те, ким людина є, а те, що робить, становить її неминущу цінність. Фрідріх Гебель (1813-1863), німецький письменник

Вірш, написаний із нагоди зламу віків:

  • Ми завжди маємо якийсь вибір,
  • наприклад, такий:
  • не хилитися перед тими,
  • які в нас його відібрали. Райнер Кунце (нар. 1933 р.), німецький письменник (із книжки «Один день на цій землі», Франкфурт, 1998)

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Мф. 6:24; Мф. 7:13-14.
Наступна

Дерева – товариські створіння

«Ростіть і розмножуйтеся!» – сказав Бог деревам і зробив їх товариськими створіннями. Тож коли Едемський ... Читати далі

Попередня

Осел, із якого знущався господар

Старий Пепе щоранку запрягав у візок осла й возив до молочарні молоко від своєї єдиної ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *