ЛИСИЧКА

pro-gordist2_2

Колись один чернець дружив з неписьменним простим селянином. Одного дня селянин сказав ченцеві:

– Я теж шаную Бога, Який створив цей світ! Кожен вечір я наливаю в миску козиного молока і ставлю його під пальмою. Вночі Бог приходить і випиває моє молочко. Воно Йому дуже подобається! Жодного разу не було, щоб у мисці хоч щось залишилося.

Почувши ці слова, чернець не міг не розсміятися. Він добродушно і дохідливо пояснив своєму приятелеві, що Бог не потребує козиного молока.

Проте селянин уперто наполягав на своєму. Тоді чернець запропонував наступної ночі потайки прослідкувати, що відбувається після того, як миска з молоком залишається під пальмою.

Сказано – зроблено: вночі чернець і селянин зачаїлися неподалік і невдовзі при місячному світлі побачили, як до миски підкралася лисичка і випила все молоко.

Селянин був уражений цим відкриттям.

– Так, – сумно визнав він, – тепер я бачу – це був не Бог! Чернець спробував утішити селянина і став пояснювати, що Бог – це Дух, що Він абсолютно інший по відношенню до нашого світу, що люди пізнають Його особливим чином… Але селянин лише стояв перед ним похнюпивши голову, а потім заплакав і пішов у свою хатинку.

Чернець теж попрямував до келії. Але, підійшовши до неї, він із подивом побачив біля дверей Ангела, який перегородив йому шлях. Чернець у страху впав на коліна, а Ангел сказав:

– У цього селянина не було ні освіти, ні знань, щоб шанувати Бога інакше, ніж він це робив. А ти зі своїми знаннями відняв у нього цю можливість.

Ти скажеш, що, без сумніву, розсудив правильно? Але одного ти не відаєш: Бог, поглядаючи на щире серце цього селянина, щоночі посилав до пальми лисичку, щоб утішити його і прийняти його жертву.

Близько Господь до скорботних серцем, і смиренних духом Він спасає. (Псалом 33:19)

Наступна

МУРАШИНИЙ КОРОЛЬ

Мурашки зустрілися на галявинці і почали ділитися новинами: - Ви чули, нашому мурашиному королю міністри ... Читати далі

Попередня

БОЖЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ

Жив колись селянин, який дуже сильно любив Бога. Раптом один із двох синів цього селянина ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *