Лицеміри

Один із членів клубу, належати до якого людина могла лише в тому разі, якщо зобов’язувалася дотримуватися принципу взаємної солидарности та підтримки, через нещасливий збіг обставин, а частково й з власної вини потрапив у скрутне становище. Почуття сорому не дозволило бідоласі прийти на чергову зустріч однодумців, однак сповнені співчуття друзі, обдумавши ситуацію, одностайно вирішили за змогою допомогти йому.

Наприкінці голос узяв голова клубу: «Ми не маємо наміру нікого ні до чого змушувати, кожен нехай сам вирішить, яку суму пожертвує для нашого брата. У передпокої я поставлю скарбничку, до якої кожен матиме змогу кинути стільки, скільки може».

Усі із задоволення пристали на цю пропозицію й один за одним почали виходити до передпокою. Останнім пішов сам голова. А вже за хвилю він повернувся до кімнати, несучи рожеву свинку-скарбничку й великий молоток, яким одразу ж розбив її. Усі заціпеніли: на столі лежали самі черепки.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

У близькій за тематикою історії про весілля вбога пара молодят попросила своїх гостей принести їм у подарунку вино й вилити його до приготованої для цього діжки. У такий спосіб усі долучаться до організації й успішного перебігу свята. Коли слуга наповнив келихи гостей, і ті, виголосивши перший тост, піднесли їх до вуст, сердечний дар виявився водою. Кожен розраховував на те, що його маленьке шахрайство не викриється.

Чимало членів різних спільнот для того, щоб видаватися ліпшими, ніж вони є насправді, за різних нагод прикидаються добрими й гуманними. Це явище існує як на рівні приватних взаємин рівних між собою людей, так і в економічній та політичній сферах.

ЦИТАТИ

  • Справді, наполовину порожній келих водночас є наполовину повним, але половина брехні – це аж ніяк не половина правди. Жан Кокто (1889-1963), французький поет
  • У світі без ліку людей, які виголошують проповіді про воду, а самі п’ють вино. Джованні Ґуарескі (1908-1968), італійський письменник

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Іов 5:12-13; Пр. 20:17; Мф. 6:1.
Наступна

Діялог культур

Ніхто в Китаї не міг зрівнятися мудрістю з філософом Мінґ-і. Усвідомлення цього приносило мудрецеві задоволення ... Читати далі

Попередня

Зустріч у Відні

Світські дами зустрілися у фойє Музею історії мистецтва. «Як мило, пані раднице, бачити Вас тут!» ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *