Подружжя – Частина 1

ЦЕ БУДЕ ЗАПІЗНО

Один священик з передмістя Парижа пригадує:

«Якраз у той момент, коли я хотів вийти у магазин, у двері подзвонили. Біля дверей стояла привітна й усміхнена дівчина, а за її спиною – юнак, вигляд якого був радше похмурий.

Я запросив їх у кабінет. Вони представилися: Жінет і Робер. Жінет одразу перейшла до справи:

– Отче, ми хотіли б узяти шлюб днів через десять. Я охрещена і приймаю причастя, а от у мого нареченого не все в порядку в цьому питанні. Його батьки не були християнами.

Ця перша фраза Жінет, яка стояла переді мною зі своїм нареченим Робером, поставила мене у незручне становище: «Завжди те саме, – сказав я собі подумки, – приходять просити про уділення таїнства нашвидкуруч, не вірячи в нього, лише щоб віддати данину сімейним традиціям». Зрештою, подальша розмова підтвердить обґрунтованість моїх побоювань:

– Чому ви хочете взяти церковний шлюб, Жінет?

– О, ви ж розумієте, приїде родина з провінції, а шлюб без церкви – це не справжній шлюб…

– А ви, Робере?

– Я буду з вами щирий. Я не вірю в Бога, а тим більше у Церкву. Тому я прийшов сюди тільки для того, щоб зробити приємність Жінет.

Тоді я зробив спробу пояснити їм, що це ненормально готуватися до шлюбу за подібних обставин. Вони терпляче слухали мене… Поглянувши на годинник, Жінет заквапилася:

– Пробачте, о другій я повинна бути на роботі. А зараз за десять друга. Я спізнюся. До скорого побачення. Залишаю вас із Робером.

Як тільки Жінет пішла, Робер почав розповідати:

– Як ви хочете, щоб я у щось повірив? Навіть у любов… Це ж лотерея. Я спробую з Жінет. Але якщо у мене не вийде, піду шукати далі. Розумієте, мої батьки розлучені. Батько живе з жінкою, яка не є моєю матір’ю. Вони мене не люблять. До Жінет мене ніколи ніхто не любив. Коли мені було п’ятнадцять, я працював в одного підприємця. Якось у нього поцупили три тисячі франків. Нічого мені не сказавши, він прийшов до мого батька і звинуватив мене у крадіжці. Коли я повернувся додому, батько дав мені декілька ляпанців: «Отримуй, – казав він мені, – я знав, що ти негідник, але не думав, що ти ще й злодій». У мене було безумне бажання накинутися на тата і бити його, бити, бити. Та я не сказав ані слова. Я вийшов, купив папір і конверти та написав на картці: «Коли ти отримаєш цей лист, то дізнаєшся, що я не злодій, але вже буде запізно». Я вклав картку у конверт і написав батькову адресу. Вийшов на одній зі станцій метро. Обрав саме її, бо вона була на самому повороті дороги. Я кинувся під потяг метро. Мене забрали з колії з-під вісі останнього вагона. Мене тільки придавило по боках. Життя продовжилося. Але ви мене ніколи не змусите вірити, що існує якийсь Бог, Який любить людей, ніколи не змусите вірити, що любов між людьми – це щось справжнє…

Я слухав його, не перебиваючи. І підсумував одним реченням:

– Скажу так, я вірю, що правдива Любов існує, і вона можлива. Я зустрічав її, бачив її. Навіть сьогодні ввечері можеш піти, коли захочеш, наприклад, до Жана і Марінет за такою-то адресою. Подивися на них, порозмовляй з ними, і тоді побачиш…

Наступного дня зранку Робер прийшов у парафіяльний будинок і сказав:

– Дайте мені Євангеліє. Я хочу пізнати Христа.

Я був трохи здивований такою швидкою переміною:

– Учора ти не вірив у ніщо, навіть у любов Жінет. А сьогодні ти хочеш пізнати Христа? Що ж відбувається?

– Я зустрів сім’ю, де всі люблять один одного та інших людей. Тому, щоб бути таким самим, я готовий піти на край світу.»

* * *

«Щоб бути таким самим, я готовий піти на край світу!» – які дивовижні слова!

Спаситель каже нам у Євангелії: «Бо ярмо Моє – благо, і тягар Мій легкий» (Мф. 11:30).

Чому Його тягар легкий? Тому що той, хто його несе з любови, щасливий його нести: «Щоб бути таким самим, я готовий піти на край світу!» – казав Робер.

Наступна

Подружжя – Частина 2

МАРІЯ ФОН ТРАП Американський фільм «Звуки музики» у голлівудському стилі розповідає одну правдиву історію. Це ... Читати далі

Попередня

Рукоположення – Частина 3

Диякони є служителями, рукоположеними для виконання завдань служіння Церкві; вони не отримують службового священства, але ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *