РИБАЛКА І БІЗНЕСМЕН

Якось одного разу бізнесмен стояв на причалі в маленькому селі і стежив, як рибалка у вутлому човнику спіймав велетенського тунця. Бізнесмен привітав рибалку з цим успіхом і запитав, скільки часу потрібно, щоб спіймати таку рибу.

– Кілька годин, не більше, – відповів рибалка.

– Чому ж ти не зостався в морі довше і не спіймав ще кілька рибин? – здивувався бізнесмен.

– Однієї вистачить, щоб моя сім’я прожила завтрашній день, – відповів той.

– Але що ти робиш решту дня? – не вгавав бізнесмен.

– Я сплю до обіду, потім йду на кілька годин порибалити, а згодом бавлюся зі своїми дітьми, і опісля ми з дружиною влаштовуємо собі сієсту. Ввечері я йду в село на прогулянку, п’ю вино і граю з друзями на гітарі. Я тішуся життям, – пояснив рибалка.

– Я – випускник Гарварду, – сказав бізнесмен. – Я допоможу тобі. Ти все робиш неправильно. Ти маєш рибалити цілий день, а тоді придбати собі великого човна.

– А що далі?

– Далі ти будеш ловити ще більше риби, і зможеш купити собі кілька човнів, навіть кораблів, і одного чудового дня матимеш цілу флотилію.

– А далі? – спитав рибалка.

– Далі, замість того, щоб продавати рибу посереднику, ти будеш привозити рибу просто на завод і, збільшивши прибутки, відкриєш власний бізнес.

– А далі?

– Потім ти покинеш це забуте Богом село і переселишся у велике місто, і, можливо, одного дня зможеш відкрити величезний офіс і стати директором.

– І скільки на це треба часу?

– Років 15-20.

– А що ж далі?

– А далі, засміявся бізнесмен, – далі настане найприємніше. – Ти зможеш продати свою компанію за кілька мільйонів і дуже розбагатіти.

– А далі?

– Ти зможеш закинути працю, переїдеш у невеличке село на узбережжі, і будеш спати до обіду, трохи рибалити, бавитися з дітьми, влаштовувати сієсту з жінкою, гуляти селом, пити вино вечорами, грати разом з друзями на гітарі…

Краще мале праведника, аніж багатство у багатьох беззаконних. (Псалом 36:16)

Наступна

МОВЧАННЯ, АБО БРИЖІ НА ВОДІ

Один чоловік прийшов до пустельника і запитав його: – Чого вчить тебе це життя в ... Читати далі

Попередня

ЧИЯ ПРАЦЯ ЛЕГША?

Здалося одного дня вінику, що в совка легша робота. Ну що в ньому такого: лежи, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *