Університетський щур

Одного разу щур, який постійно нишпорив у ринвах і зливних каналах, у пошуках їжі потрапив до університетського підвалу, де, на свій превеликий подив, наткнувся на свого двоюрідного брата. Той сидів у дротяній клітці, однак видавався здоровим і добре вгодованим. «Як життя? – запитав його. – Бачу, що простір, яким можеш пересуватися, вельми обмежений».

«Тепер я, як лабораторний щур, маю постійне місце проживання й служу науці, – не без гордощів відповів двоюрідний брат і надкусив шматок сиру. – Я – університетський щур».

Перш ніж ринвово-каналізаційний щур устиг привітати родича, почулися людські кроки, і в замку заскреготів ключ.

«Прощавай!» – промовив він і вишмигнув назовні.

Однак бажання скуштувати побаченого сиру змусило його наступного дня повернутися. На тому самому місці натрапив на порожню клітку свого двоюрідного брата й глибоко вражений зрозумів: «Наука пожирає власних дітей!»

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Останнє речення немовби проводить аналогію між долею щура, принесеного в жертву науці, і життям багатьох науковців. Що станеться з ученим, його сумлінням, якщо під тиском політиків він сконструює ще страшнішу зброю, ніж існує тепер, або, піддавшись спокусі досягти прогресу, вийде поза усталені межі експериментів на людських генах?

ЦИТАТИ

  • Наша наука стала страшною, наші дослідження – небезпечними, наші знання – убивчими. Фрідріх Дюренмат (1921-1990), швейцарський драматург (із п’єси «Фізики»)

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Ам. 6:12; Мих. 2:1; Рим. 14:16.
Наступна

Паломник у дорозі до св. Якова

У Сантьяґо-де-Компостела група фламандських паломників зустріла земляка, що прибув із Мехелена. Відстань від Мехелена до ... Читати далі

Попередня

Святий Франциск і мурахи

Коли дванадцять ченців Ордену братів менших заглибилися в ліс на схилі гори Монте Субазіо, брат ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *