УРОК МЕТЕЛИКА

pro-zhyttya2_36

У коконі з’явилася маленька щілинка, і чоловік, що випадково йшов побіля, довго спостерігав, як через неї намагається вибратися метелик. Йому видалося, що метелик зробив усе, що міг, і вже не має сил. Тоді, бажаючи допомогти метелику, чоловік витяг складаного ножика і розрізав кокон. Метелик виліз відразу. Але його тіло було слабке й немічне, а крила прозорі і ледве рухалися.

Чоловік далі спостерігав за ним, думаючи, що крила метелика розпрямляться й зміцніють, і він полетить. Але цього не сталося! Решту життя метелик волочив по землі своє слабке тіло і невипрямлені крила. Він так і не полетів. А лише тому, що чоловік, бажаючи допомогти йому, не розумів, що зусилля, які докладає метелик, вибираючись крізь вузьку щілину кокона, потрібні йому, щоб рідина з тіла перелилася в крила.

* *

Інколи саме такі зусилля потрібні нам у житті. Якби ми могли жити, не стикаючись із труднощами, то були б покривджені. Ми не могли б бути такими сильними, як тепер. Ми ніколи не змогли б літати.

Чи доведу Я до пологів, і не дам народити? – говорить Господь. Або, даючи силу народити, чи закрию утробу? – говорить Бог твій. (Книга пророка Ісаї 66:9)

Наступна

ПОРАДА КОРОЛЮ

У стародавні часи один король якось розсердився, що жорстка земля ранить його ноги, і наказав ... Читати далі

Попередня

ЧИ БАГАТО ПОТРІБНО ЛЮДИНІ ЗЕМЛІ

Жив Пахом із сім'єю, мав клаптик землі, але сильно кривдив його панський управитель. Заощадив Пахом ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *