ВДЯЧНА ПАЛЬМА

Один торговець не міг бачити навколо себе нічого здорового, сильного, щоб не захотіти зруйнувати і знищити це вщент. Він просто наче скаженів, коли бачив щось добре.

Якось він під’їжджав на своєму верблюді до оазису і наткнувся на ніжно-зелену пальму, яка щойно проросла із землі. Йому відразу не сподобався її вигляд. Він знайшов важкий камінь і придавив їм верхівку пальми, після чого із задоволеною посмішкою продовжив свій шлях.

Пальма намагалася скинути із себе важкий вантаж, але марно. Тоді молоде деревце спробувало застосувати іншу тактику. Воно почало рости більш глибоко, у ґрунт, щоб витримати вагу каменю і не загинути. Чим глибше проникало пальмове коріння в ґрунт, тим більше води знаходило внизу, тим міцніше ставало саме дерево.

Ця пальма виросла вище за всіх, вийшла з-під тіні інших дерев, отримала більше всіх сонця і перетворилася на могутнє дерево.

Через багато років той самий торговець проїздив повз оазис і вирішив поглянути на камінь і всохлу під ним пальму, щоб насолодитися плодами своїх зусиль. Але не зміг відшукати її, як не старався. Пальма, побачивши свого кривдника, нагнулася до нього верхівкою, і він побачив на її верхівці той самий камінь.

– Хочу подякувати тобі, – сказала пальма, – заподіявши мені зло, ти зробив мене сильнішим.

До того знаємо, що тим, які люблять Бога, покликаним з Його волі, усе сприяє для добра. (Послання до Римлян св. ап. Павла 8:28)

Наступна

ДВІ ПОРАДИ

Порадила лисиця їжакові піти до перукарні. – Такі колючки, – каже вона, а сама облизується, ... Читати далі

Попередня

ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ

Вирішив один чоловік побудувати дім. Спершу він викопав глибоку яму під фундамент. У нечасті хвилини ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *