ЧАРІВНА КОПІЙКА

pro-shhastya_4

Ішов дорогою парубок. Зирк – копійка лежить.

“Що ж, – подумав він, – і копійка гроші!”

Підняв її і поклав у гаманець. І став далі думати:

“А що би я зробив, якби знайшов тисячу карбованців? Купив би подарунки батьку й матері”. Тільки подумав так, відчуває – гаманець начебто важчим став. Заглянув у нього – а там тисяча карбованців.

“Дивна річ! – здивувався парубок. – Була копійка, а тепер – тисяча карбованців! А що би я зробив, якби знайшов десять тисяч карбованців? Купив би корову і поїв молоком батька з матір’ю!”

І швиденько зазирнув у гаманець – а там десять тисяч карбованців!

“Дива! – зрадів молодик. – А що би я зробив, якби сто тисяч карбованців знайшов? Купив би дім, взяв би собі жінку та оселив би в новому домі батька й матір!”

І знову заглянув у гаманець – справді, лежить сто тисяч карбованців!

Закрив гаман, і тут обсіли голову думки: “Може, не забирати в новий дім батька з матір’ю? А раптом вони жінці до серця не припадуть? Нехай у старій хаті живуть. І корову тримати клопітно, ліпше козу куплю. І подарунків не стану багацько купувати, мені ж то самому треба одежу справити!”

І раптом чує парубок, що гаманець легесенький-легесенький! Злякався, хутко розкрив його, зирк, а там лишень одна копійка лежить, одна-однісінька…

Бо корінь усього лихого є сріблолюбство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри і самі себе віддали багатьом скорботам. (Перше послання до Тимофія св. ап. Павла 6:10)

Наступна

БРАТНЯ ЛЮБОВ

Жили в одному селі два рідні брати. В одного з них була дружина і троє ... Читати далі

Попередня

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЩАСТЯ?

Колись один чоловік вирішив постати проти несправедливості, що запанувала у світі, і задумав здобути щастя ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *