КАВУН

pro-lyubov_14

Один чоловік вирішив порадитися зі старцем Паїсієм Святогорцем, як позбутися пристрасті, що йому дошкуляла. Той чоловік мав пихатих приятелів, і часто поводився так само як вони. І як не намагався, не міг себе перемінити. Поки він міркував, як краще запитати про це, один паломник приніс старцю в подарунок чудовий кавун.

Паїсій взяв його і звернувся до нього зі словами:

– Оскільки ви принесли кавун, позичте мені ножа, щоб його розрізати. А потім я відкрию вам таємницю, як зробити, щоб кавуни завжди росли солодкими і смачними.

Паломник дав йому ножа, і старець почав розрізати кавун на дольки, роздаючи кожному по одній. Коли дійшла черга до чоловіка, який чекав відповіді на своє питання, старець поглянув на нього спокійним і пильним поглядом і сказав з усмішкою:

– Якщо садити разом кавуна і гарбуза, то станеться таке: гарбуз забере всю солодкість від кавуна, і кавун стане несмачним і несолодким. А от гарбуз, хай скільки би не відбирав солодкості, все одно зостанеться гарбузом. Тому, якщо ми хочемо мати солодкі і смачні кавуни, треба садити їх подалі від гарбузів.

І чоловік зрозумів, що хотів сказати старець: друзів треба обирати зі ще більшою розсудливістю!

Не обманюйтесь: лихі товариства псують добрі звичаї. (Перше послання до Коринф’ян св. ап. Павла 15:33)

Наступна

БАТЬКОВЕ ПРОЩЕННЯ

Згрішив син перед батьком. Але потім у своєму гріху щиро розкаявся. Тільки батько ніяк не ... Читати далі

Попередня

ЗАПРОШЕННЯ

Один юнак дуже гордився тим, що в нього багато приятелів. Коли він вирішив одружитися, весілля ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *