ЛИШЕ ОДИН ГРІХ

Жив один пустельник-чернець. І от біс, після багатолітньої боротьби з ним, пообіцяв, що не буде більше його гнітити жодними спокусами, якщо він скоїть один із трьох гріхів: вбивство, блуд або пияцтво.

Пустельник почав міркувати: “Людину убити – найбільше зло, і воно заслуговує смертної кари як на Божому суді, так і на цивільному. Вчинити блуд і згубити чистоту тіла, яку я беріг досі, шкода. Напитися ж один раз, як видається, невеликий гріх, бо ж після того людина швидко протвережується сном. Піду я і вип’ю вина, щоб біс більше не гнітив мене, і буду далі жити мирно в пустелі”. Узявши своє рукоділля, він продав його в місті, пішов до корчми і напився.

І сталося так, що трапилася йому в шинку безсоромна жінка, яка його спокусила. Коли він коїв з нею гріх, зненацька з’явився чоловік тієї жінки і зчинив бійку. Чернець, переміг його і ненароком убив.

Таким чином він скоїв відразу три гріхи: вбивство, блуд і пияцтво. Те, чого тверезим чернець боявся найбільше, він сміливо вчинив напідпитку, і так згубив своє життя.

Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос, і не підпадайте знову під ярмо рабства. (Послання до Галатів св. ап. Павла 5:1)

Наступна

ХЛОП’ЯЧИЙ СТРАХ

Закінчивши проповідь, священик помітив хлопця, який вже не вперше затримувався в церкві довше від усіх ... Читати далі

Попередня

МЕТЕЛИКИ

Полетів метелик на вогонь. – Куди ти! – спробував зупинити його метелик, що сидів на ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *