Любити Бога – Частина 1

Перша заповідь закликає людину повірити в Бога, надіятися на Нього і любити Його понад усе.

ДАПОЦЦО

Дапоццо провів вісім років у нацистському концтаборі. Ось що він розповідає про жахіття, які переніс у 1937–1945 роках:

«Попри свою міцну статуру, тоді я важив лише сорок п’ять кілограмів, а все тіло вкривали синці та шрами від отриманих ударів. Права рука була зламана, і її вже ніколи не вдалося вилікувати.

У навечір’я Різдва 1943 року мене викликав комендант. Я стояв перед ним голий до пояса і босий. Він сидів за столом з усілякими наїдками. Вмираючи з голоду, я мусив бути присутнім на цій пишній трапезі. І все ж, як справжній християнин, я з усіх сил намагався не зненавидіти коменданта. Наприкінці вечері унтер-офіцер приніс йому каву з маленькими тістечками. Комендант демонстративно смакував ними. Відтак подивився на мене і сказав:

– Ваша дружина – прекрасна господиня, Дапоццо!

Я не розумів, що той мав на увазі. Тоді він пояснив:

– Уже багато років ваша дружина посилає вам маленькі тістечка, які так мені смакують.

Спокуса зненавидіти його ставала нестерпною. Моя дружина і четверо наших дітей заощаджували на невеличкій пайці борошна, масла і цукру, щоб відіслати мені ці тістечка… а цей чоловік їх з’їдав! Я попросив коменданта, щоб він дозволив мені принаймні понюхати тістечка, аби пригадати собі рідний дім. Він відмовив і закричав:

– Геть звідси!

Після війни я віднайшов слід цього коменданта. Він змінив прізвище і намагався жити не привертаючи зайвої уваги. У 1953 році я пішов до нього зі своїм приятелем. Він мене не впізнав. Тоді я представився:

– Я номер 17531. Чи ви пригадуєте Різдво 1943 року?

Він страшенно налякався:

– Ви прийшли помститися? – запитав він глухим голосом.

Замість відповіді я відкрив перед ним великий пакет. Там був надзвичайно смачний пиріг. Я попросив його дружину зробити нам кави. Потім ми поділили пиріг і вчотирьох пили каву.

Усі мовчали.

Комендант розплакався і спитав:

– Але ж як ви можете мені пробачити?

Я відповів йому:

– Заради любови до Христа.»

* * *

Перша заповідь закликає людину ЛЮБИТИ Бога понад усе!

УРОК БІОЛОГІЇ

Багато хто ще згадує ті часи, коли нацисти переслідували євреїв. Нацисти плекали культ панівної, арійської раси і всіляко звеличували її. Євреї були для них нижчою расою, яка не досягає до рівня людини.

Одна німецька єврейка розповідає, що з нею трапилося на початку шкільного року в 1933 році:

«Учителька, яка викладала в нас біологію, постійно говорила нам про вищість німецької раси. І ось на першому уроці навчального року вона жестом попросила мене вийти на середину класу. Потім заявила:

– Ось приклад дівчини чистої арійської раси, з блакитними очима і білим волоссям!

Оскільки інші дівчата пирснули від сміху, я була змушена сказати вчительці:

– Я єврейка!

Вона мені цього ніколи не пробачила.»

* * *

Коли хтось надмірно звеличує расу, державу чи державних керманичів, будь-яку річ, що сама по собі є доброю, – це ідолопоклонство.

Наступна

Любити Бога – Частина 2

«Господу Богу твоєму поклоняйся» (Мф. 4:10). Поклонятися Богові, молитися до Нього, віддавати Йому належну шану, ... Читати далі

Попередня

Подружжя – Частина 3

Я ВТРАТИВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ Професор Жером Лежен відкрив причину того, що називають синдромом Дауна. Жером ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *