Подружжя – Частина 3

Я ВТРАТИВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ

Професор Жером Лежен відкрив причину того, що називають синдромом Дауна.

Жером Лежен прожив нелегке життя. Ось спогади його доньки Клари:

Мені тоді було 12 чи 13 років. Коли ми з сестрою їхали велосипедами в школу, то проїжджали повз медичний факультет, на стінах якого було написані чорними літерами фрази: «Тремти, Лежен!» «Убити Лежена!».

І ще: «Убити Лежена і його малих чудовиськ».

Клара додає:

– Повірте мені, ми швидко подорослішали. Таке не забувається.

Чому виникла ця звіряча ненависть до професора Лежена? Річ у тому, що тоді, у 1970-х роках, він стверджував і доводив, що людське життя починається з моменту зачаття, і що ніхто не має права вбивати чи дозволяти на вбивство, чи то до народження, чи після нього.

Коли його запросили до слова у Міжнародному інституті здоров’я у Нью-Йорку, Лежен побачив, що всі виступають за аборти. Тоді він скрикнув:

«Ось інститут здоров’я, який перетворюється на інститут смерті!»

Того ж вечора він написав своїй дружині:

«Сьогодні пополудні я втратив Нобелівську премію!»

Для кожного дослідника Нобелівська премія – це найвище визнання. Вона відкриває всі двері. Це увінчання всієї його праці. Серед своїх колег він ніби цар.

Але таким християнам, що живуть своєю вірою – як Жером Лежен, – не потрібна Нобелівська премія, якщо її отримувати брехнею. Лежен боровся за правду, яка полягає в тому, що життя людини починається з моменту зачаття.

Жером Лежен (1926-1994)

Він боровся за справедливість, яка забороняє убивати, яка не дозволяє забороняти невинній істоті народитися.

Він боровся за любов усіх тих, хто слабкий і вразливий, особливим чином за тих, які мають додаткову хромосому. Вони вважають його своїм рятівником.

Царство Христове не від цього світу, але воно виявляється в цьому світі. Воно виявляється у всіх тих, хто шукає правди, справедливості й любові.

СІМ’Я ЯК ШКОЛА ЧЕСНОТ

Усе почалося з одного вечірнього кіносеансу. Крістіан, Марі-Франс та четверо їх дітей пішли на фільм «Звуки музики».

Крістіан розповідає, що було далі:

«Ми повернулися додому зі сльозами на очах і сказали собі:

– А якби ми також співали по всьому світу як сім’я Трапів?

Усі захоплено підтримали цю ідею.

Під час своєї першої півторарічної подорожі в автофургоні вони дісталися аж до Індії та Непалу. Для їхньої сім’ї це був час відкриття культурних багатств і знайомства з людьми Азії. Однак вони там побачили також і жахливу вбогість.

І не могли цього забути.

Як тільки діти виросли, батьки поїхали жити у Камбоджу.

У столиці країни, Пномпені, вони зустріли маленьку голодну дівчинку з розгубленим поглядом і запитали її, як вона живе. Вона повела їх на міський смітник, де в жахливому смороді вона разом з юрмою інших дітей у лахмітті намагалася знайти шматок зіпсованого м’яса чи окраєць зацвілого хліба. Але як тільки вона щось знаходила, старші за неї відбирали це.

Крістіана де Пальєр таке харчування дітей не смітнику надзвичайно обурило. Разом із дружиною він поклявся, що покладе край цьому жахіттю.

То був початок нечуваної історії. Вони поїхали в Європу привернути увагу заможних людей до проблеми убогості дітей у Камбоджі.

На зібрані кошти це подружжя побудувало помешкання для бездомних сімей: за 600 євро – один будиночок з місцевого дерева. Згодом – їдальні для дітей зі смітника. І врешті школи, де діти вчилися читати і писати та отримували професійну підготовку.

У цьому центрі знайшли притулок 4000 дітей!

Щоп’ятниці пополудні Крістіан збирав усіх їх у дворі і з мікрофоном у руці читав їм лекцію моралі. Він навчав їх жити у доброті і правді.

Крістіан і Марі-Франс, які є католиками, навчають цих дітей принципів буддійської мудрості їхніх предків. Звичайно, ті, хто хоче, можуть стати християнами після досягнення повноліття.

Крістіан підсумовує: «Увечері ми з Марі-Франс цілковито виснажені. Однак усміхаємося один одному і кажемо: “Які ж ми щасливі!”»

* * *

Як це прекрасно, коли сім’я стає школою людських чеснот і християнського милосердя.

Наступна

Любити Бога – Частина 1

Перша заповідь закликає людину повірити в Бога, надіятися на Нього і любити Його понад усе. ... Читати далі

Попередня

Подружжя – Частина 2

МАРІЯ ФОН ТРАП Американський фільм «Звуки музики» у голлівудському стилі розповідає одну правдиву історію. Це ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *