Любити життя

РІШЕННЯ

Жив собі один могутній король, який страждав від перепадів настрою: у нього надзвичайно швидко радість переходила в смуток, і навпаки. Це стало причиною його великого внутрішнього напруження і чинило нездатним належно сприймати події, якими жило його королівство і які вимагали його рішучости.

Занепавши духом, він попросив у своїх радників допомоги, щоб побороти свою недугу. Слухняні мудреці зібрались, щоб розв’язати цю проблему. Через декілька тижнів вони запропонувати йому вирішення:

– Ваша величносте, ми принесли засіб від вашої недуги. У цій скриньці захована таємниця вашого душевного здоров’я. Коли вас турбуватиме надмірний смуток чи радість, прочитайте повідомлення, яке зберігає в собі ця чарівна скринька.

Король подякував своїм радникам і, неймовірно радий, сховав маленьку скриньку. Але не минуло й години, як він знову поринув у стан душевного занепаду і депресії.

Король підійшов до рятівної скриньки і витяг цінне послання. У ньому було лиш чотири слова:

«ЗАВЖДИ ТАК НЕ БУДЕ».

Невідомий Автор

ЛЮБИТИ ЖИТТЯ

Одного професора запросили прочитати лекцію на військовій базі, в аеропорту його зустрів солдат на ім’я Ральф.

Коли вони йшли забирати багаж, Ральф три рази відлучався від гостя: спершу для того, щоб допомогти старенькій жінці з валізою; потім – щоб посадити собі на плечі двох дітлахів, аби ті могли побачити Санта Клауса, а після того аби пояснити дорогу одній людині. І щоразу він повертався з усмішкою на обличчі.

– Де ви навчились так поводитися? – спитав його професор.

– На війні, – відповів Ральф.

І він розповів професору про свій досвід у В’єтнамі. Його завданням було розмінувати поля. Увесь цей час він бачив, як його товариші один за одним знаходили передчасну смерть.

– Я звик жити крок за кроком, – пояснив він. – Я ніколи не знав, чи буде мій наступний крок останнім; тому мені доводилось максимально використовувати той момент, який минав між тією миттю, коли я підносив ногу, і тією, коли ставив її на землю. Мені здавалось, що кожен крок – це ціле життя.

Невідомий Автор

Ніхто не може знати, що станеться завтра. Яким сумним був би світ, якби ми це знали. Уся радість від життя зникла б, наше життя перетворилося б на побачений уже фільм. Жодного здивування, жодного хвилювання. Я вважаю, що потрібно сприймати життя таким, яким воно є: як ВЕЛИКУ ПРИГОДУ.

 

ПОДАРУНКИ, ЯКИХ НАМ НЕ СЛІД ПРИЙМАТИ

Він був відповідальним і строгим учителем, учні знали його також як справедливу та вирозумілу людину.

Одного літнього дня по закінченні уроку, коли вчитель упорядковував папери на своєму столі, до нього підійшов один з його учнів і викличним тоном сказав йому:

– Пане вчителю, я радію з приводу закінчення навчання, тому що мені не доведеться більше вислуховувати нісенітниці і я зможу відпочити від вашого нудного обличчя.

Учень був зверхнім, обличчя його мало зухвалий вираз, він сподівався, що вчитель зреагує ображено і неврівноважено.

Учитель на мить подивився на учня і дуже спокійно запитав його:

– Коли хтось дарує тобі те, чого ти не хочеш, ти приймаєш це?

Учень був розгублений теплотою, яка прозвучала в цьому несподіваному запитанні.

– Звичайно, ні, – відповів хлопець, далі зневажливим тоном.

– Отож, – продовжив вчитель, – коли хтось намагається образити мене або говорить мені щось неприємне, він тим самим щось мені дарує, у цьому випадку злість і злопам’ятство, і я можу вирішити не приймати їх.

– Не розумію, що ви маєте на увазі, – спантеличено промовив учень.

– Дуже просто, – відказав вчитель, – ти мені даруєш злість і зневагу, і якщо я відчую себе ображеним чи розізлюся, то я прийму твій подарунок, а я, друже мій, насправді волію подарувати собі власний спокій.

– Хлопче, – сказав учитель на завершення лагідним тоном, – твоя злість мине, але не намагайся залишити її мені, бо мене вона не цікавить, я не можу контролювати те, що ти носиш у своєму серці, але від мене залежить, що я ношу у своєму.

Невідомий Автор

ЧЕСНІСТЬ

Жив собі якось король. Він скликав усіх неодружених чоловіків королівства, бо настав час підшукати пару його доньці.

На запрошення прийшли всі юнаки, і король сказав їм:

– Зараз я дам кожному із вас по насінині, і через півроку ви повинні будете принести мені в горщику рослину, яка з неї виросте, а той, хто виростить найкрасивішу рослину, здобуде руку моєї доньки і все королівство.

Так вони і зробили. Та був серед них юнак, в якого ніяк не сходила посіяна насінина, тоді як інші молоді люди королівства не переставали розповідати і показувати свої прекрасні рослини, які вони зростили в горщиках.

Минуло пів року, і всі юнаки прийшли до палацу з пречудовими екзотичними рослинами.

Хлопець дуже засмутився, оскільки його насінина не проросла, і навіть не хотів іти в палац, але його мати наполягла на тому, щоб він пішов, бо він також був учасником змагання і мусив бути там.

Присоромлений, опустивши голову, хлопець прибув у палац зі своїм порожнім горщиком останній. Усі юнаки розповідали про свої рослини, а коли побачили безталанного товариша, стали сміятися і глузувати з нього. Та ось гамір перервала поява короля, усі зробили реверанс перед королем, який прогулювався серед вазонів, милуючись квітами.

Завершивши огляд, він велів привести доньку, і покликав до себе юнака, який тримав порожній горщик.

Онімівши, усі чекали пояснення його дій.

Нарешті король сказав:

– Ось – новий спадкоємець престолу, він і одружиться з принцесою, бо вам усім роздали по неродючій насінині. Усі ви намагалися мене обманути, посадивши інші рослини, а цей юнак мав мужність з’явитись до мене і показати свій порожній вазон. Він щирий, правдивий і сміливий, саме такі якості повинен мати майбутній король, якого заслуговує мати за чоловіка моя донька.

Невідомий Автор

Чесність у всіх на виду, як бездоганний діямант, який ніколи не ховається.

Її цінність видно з кожного куточка.

Коли існує чесність, тоді немає суперечности чи розбіжности в думках, словах і вчинках. Ця цілісність дарує ясність і взірець іншим.

 

Наступна

Досконалість – у розмаїтті

СЬОГОДНІ ТИ, А ЗАВТРА Я Якось один дуже бідний хлопець (який ходив від помешкання до ... Читати далі

Попередня

Два песики

ГРІЛКА Однієї ночі мені довелося докласти багато зусиль, допомагаючи одній породіллі під час пологів, але, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *