Не чини перелюбу – Частина 1

Створивши людину чоловіком і жінкою. Бог наділяє кожного з них рівною особовою гідністю. Кожному – і чоловікові, і жінці – належить визнати і прийняти власну сексуальну тотожність.

ЛАВІЖЕРІ

Через два роки після закінчення військової служби мене мобілізували до армії в Північну Африку. Однієї неділі моя військова частина зупинилася в містечку в Тунісі. Там була церква, і я пішов на месу. Наприкінці служби я сказав пароху, що серед тих, хто прислуговує, я помітив тільки європейців.

– Ви добре підмітили, – відповів мені парох.

Я ж його запитав:

– Що трапилося б, якби на недільну службу прийшов якийсь араб?

– Усе просто, – відповів парох, – європейці більше б не прийшли!

Мені тоді здавалося, що ця церква католицька тільки з назви[*]. Що стосується проникнення Церкви на африканські землі, то великий апостол Африки кардинал Лавіжері розглядав це питання з іншої точки зору.

Він хотів, щоб його Білі Отці і Білі Сестри не тільки вивчили арабську та інші місцеві мови, але щоб також говорили ними між собою!

Шарль Марсіаль Альман Лавіжері (1825-1892), першій архієпископ Алжиру

До того ж, він хотів, щоб його місіонери одягали, як араби, халати без рукавів і бурнуси, та щоб, по можливості, харчувалися й мешкали, як вони. Принцип полягав у тому, щоб робити все для всіх, пристосуватися до способу життя місцевих народів у всьому, що є сумісним із християнською вірою. Але докладаючи цих зусиль, Лавіжері й сам натрапляв на велику перешкоду – становище жінки. В одному з листів за 1886 рік він писав:

«Я посвятив свої зрілі роки, щоб заснувати апостольську місію наших місіонерів-чоловіків. Тепер хочу використати роки своєї старости, щоб сприяти апостольській місії сестер, на мій погляд, ще важливішій за місію чоловіків у нашій Африці!»

У мусульманських країнах жінка традиційно відсторонена від участи в публічному житті. Отже, зайти в будинок, аби лікувати хворих жінок і виконувати виховну роль, можуть лише жінки-місіонери.

Якщо до цього додати ще й навчання африканських дівчат і жінок, тоді роль місіонерок справді вирішальна для майбутнього Африки. На щастя, помалу жінка стає подругою чоловіка, яка багато на чому знається, а не його річчю, яку можна купити і продати.

Лавіжері був цілком свідомий, що він багато вимагав від своїх черниць. Тому одній з них писав:

«Наш Господь особливо вимагає від Своїх апостолів любити, і любити заради Нього душі, до яких Він їх посилає.

Це єдина умова, яку Бог ставить перед святим Петром до того, як його вибрати: Петре, чи ти любиш Мене? Та щоб по-справжньому любити Ісуса, треба відкинути все інше».

* * *

ЯК ПРОМІНЬ СОНЦЯ

Один сорокарічний чоловік розповідає про своє подружнє щастя:

Одружуючись зі своєю дружиною, я знав, що вона не відповідає моєму ідеалу краси. Втім, тепер я можу ствердити, що моя дружина – найкрасивіша з усіх, кого я коли-небудь бачив. Бо її обличчя закарбувалося в моєму серці.

Щастя жити з нею – це не якісь буденні, а дуже теплі відчуття. До того ж, я усвідомлюю, що моя любов робить її красивою. Як це пояснити? Це як промінь сонця на рослині.


[*] Католицька Церква отримала свою назву від лат. Ecclesia Catholica, що означає «вселенська церква»

Наступна

Не чини перелюбу – Частина 2

Союз, добровільно укладений подружжям, передбачає вірну любов. Він накладає на них обов’язок зберігати своє подружжя ... Читати далі

Попередня

Не вбивай – Частина 6

Гонка озброєнь є дуже великим нещастям людства і нестерпною шкодою знедолених. ФРІДРІХ ІІ Король Прусії ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *