Не говори неправди – Частина 2

Пошанування доброго імені і честі людей забороняє всілякі вчинки або слова обмови чи наклепу.

СУД

Церква вчить, що треба поважати добре ім’я інших людей. Щоб показати важливість цього, я хотів би надати слово одній акушерці. Вона розповідає, як підло було завдано удару по її доброму імені.

«Тоді мені виповнилося двадцять п’ять років, і я вже була одружена. Ми приїхали в ту комуну через роботу мого чоловіка, але навіть проживши там два роки, не стали для них своїми. Управління здоров’я не давало мені дозволу на роботу в цьому районі, позаяк тут уже було дві акушерки.

Якось уночі мене зненацька розбудив грюкіт у вхідні двері. Я відчинила вікно другого поверху, і якийсь дуже схвильований молодий чоловік крикнув мені:

– Ходіть швидко, моя дружина зараз народить.

І додав:

– Я намагався зателефонувати двом іншим акушеркам, але мені не вдалося їх застати.

Я сказала йому, що не маю дозволу на роботу.

Він відповів:

– Ми вже колись втратили нашу першу дитину під час пологів і не хочемо втратити ще й цю. Благаю вас, ходіть– но скоріше!

Я швидко одягнулася і пішла за ним. Цей чоловік на ім’я Генрі провів мене до невеличкого будиночка, де я побачила його дружину, що скорчилася від болю. Вона з вдячністю поглянула на мене і невдовзі народила маленьку Маргариту. Бідолашній малій пуповина обвилася навколо шиї, і вона задихалася. Мені вдалося звільнити її, і вона вперше скрикнула, від чого нам усім полегшало.

Через тиждень я отримала повідомлення, згідно з яким повинна була з’явитися 5 жовтня о 15.00 у суд першої інстанції в справі серйозної провини супроти професійної етики. Я була обурена. Зайве казати, що ця звістка швидко розійшлася по цілій комуні.

«Здається, нову акушерку викликали в суд. Нелегальна робота, недобросовісна конкуренція. Недарма всі давно підозрювали, що щось з цими людьми, які прийшли невідомо звідки, негаразд!» – поговорювали люди.

Нарешті після багатьох безсонних ночей настав день іти до суду. Мене звинуватили в тому, що я нелегально виконувала свою роботу і потайки склала недобросовісну конкуренцію тим акушеркам, які мали дозвіл на роботу. Я намагалася встановити правду такою, якою її досвідчила. Проте суддя заявив, що він тут не для того, щоб підтримати мою тенденційну версію, а щоб застосовувати закон. Мене засудили до тижневого ув’язнення. Для мене світ завалився. У двадцять п’ять років на мене завели справу, я втратила репутацію, моє майбутнє було зруйноване.

Коли мій чоловік повернувся увечері з роботи, я розповіла йому про це жахіття. Він сказав мені:

– Не засмучуйся, ми наймемо адвоката і також подамо до суду.

Я нагадала, що в нас немає заощаджень. Він відповів:

– Неважливо, скільки це коштуватиме! Навіть якщо ми позичимо гроші, ти будеш реабілітована.

Це мене надзвичайно піднесло на духу!

Усе сталося так, як казав мій чоловік. У суді другої інстанції адвокат викликав Генрі, батька маленької Маргарити, щоб той став свідком, і правда стала ясною, як білий день. Я виграла суд і відновила своє добре ім’я, таке необхідне в моїй професії.»

Отож, будьмо дуже уважні в наших розмовах, щоб поважати репутацію інших людей. Як і нам, їм вона потрібна в житті.

Наступна

Не говори неправди – Частина 3

Золоте правило допомагає в конкретній ситуації розпізнати доцільність виявлення правди тому, хто її вимагає. КУДИ ... Читати далі

Попередня

Не говори неправди – Частина 1

«Не говори неправдивого свідчення на ближнього твого» (Вих. 20:16). Учням Христа слід «одягнутися в нову ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *