Не говори неправди – Частина 1

«Не говори неправдивого свідчення на ближнього твого» (Вих. 20:16). Учням Христа слід «одягнутися в нову людину, створену за Богом, в праведності і святості істини» (Еф. 4:24).

НЕПРАВДИВЕ СВІДЧЕННЯ

Доживши до 102 років, один темношкірий американець розповідає трагічний епізод зі свого дитинства:

Ця історія сталася в 1908 році. У нашому невеличкому містечку в Техасі мій тато привів мене на ринок, щоб купити гасову лампу.

Раптом на вулиці почувся шум. Ми з татом поглянули в тому напрямку. Люди бігли, було чути лайку, всі кричали. Тато поставив на прилавок гасову лампу, яку перед цим розглядав, і кинувся до дверей. Я побіг за ним. Продавець також побіг за нами.

Спершу на дощаному тротуарі, під палючим сонцем, я нікого не розгледів. Та впізнав голос Піта ще до того, як його помітив.

– Це не я! Я до неї не доторкався! – кричав Піт. – Боже мій, відпустіть мене!

Шестеро чоловіків схопили Піта під руки. Його черевики волочилися в поросі.

Звернувши свій погляд до неба, він присягався:

– Я невинний!

Піт не брехав. Кухарка родини Рілі чула, як усе відбувалося. Стоячи біля плити, вона спостерігала за Бетті та її батьком і чула їхню сварку.

Красива шістнадцятирічна блондинка Бетті нажила собі ворогів. Люди знали про її роман із Джеком, сином іншого білого, і про те, що вона проводила з ним багато часу. Бетті зрозуміла, що отримає добру прочуханку. Її батько, пан Рілі, мав нестерпний і запальний характер.

– Від кого ти завагітніла? – волав він.

Бетті подивилася на ремінь, який він тримав у руці. Вона плакала, але не могла нічого сказати. Її охопив жах. Вона боялася назвати прізвище свого хлопця, адже батько міг його убити.

– Якщо ти зробила це, бо тобі так хотілося, тоді спробуєш мого ременя, який поверне тебе на правильну дорогу!

Вона заплакала ще дужче. Батько завагався:

– Хіба що це сталося не з твоєї вини? Може тебе зґвалтували?

Бетті ствердно кивнула головою.

Хтось згрішив, а Піт за це розплатиться. Я подивився в кінець вулиці. Вони тягнули його до пошти. Шериф Тейт зійшов з дощаного тротуару і встав перед натовпом. Він був статечною людиною. Я знав, що сьогодні він може дати наказ припинити це все, якщо захоче. Але він не захотів.

Люди спускалися з тротуару і погрожували Піту жахливою розправою.

– Захистимо наших жінок! – вигукували вони.

– Цього хлопця слід покарати! Нехай ці негри затямлять, що їм це легко з рук не зійде!

Піт брикався і боровся, але чоловіки продовжували його тягнути. Шериф зробив декілька кроків і зупинився. Він вдарив ногою об землю і поважно встав. На поясі в нього висів величезний пістолет. Цей поважний чоловік витягнув його з чохла і схрестив руки на грудях, тримаючи в одній зброю. Він мав погрозливий вигляд, і від цього мовчазного послання в мене мурашки пішли по шкірі.

Якийсь чоловік за нами намагався вийти з базару. Шериф підійшов ближче до нас і потрусив своїм пістолетом. Тоді люди розступилися, щоб пропустити того чоловіка. Я побачив довгу мотузку, скручену в нього на плечі. Я ледь не заплакав, але стримався.

Піт не переставав відбиватися й кричати, але коли ті, хто його тримав, побачили мотузку, вони взялися за нього з подвійною силою. Старий дуб біля пошти мав правити за шибеницю. Хтось привіз під дуба віз, що висотою сягав шнура. Кінь тихо іржав і був неспокійний. Двоє чоловіків гладили його, намагаючись заспокоїти.

Піт наближався. Він дивився на мотузку і на віз. Його крики і протести перетворилися на благання.

– Присягаю перед Богом, що це не я! Змилуйтеся, я невинний! Я не торкався до цієї дівчини!

Піт пильно дивився на шерифа, але той не звертав на нього уваги, а лише кивнув шістьом чоловікам, які зібралися перед возом, і повернувся до натовпу. Це означало ніби його благословення.

Коли я почув, як ляснув бич, і віз різко звернув убік, я обернувся. Шия Піта одразу переламалася. Його голова повисла під дивним кутом. Здавалося, його все ще відкриті очі дивилися на юрбу.

Тоді, коли його тіло гойдалося на гілці, люди мовчали і намагалися не дивитися на цей осудливий погляд. Ніхто не поворухнувся, доки тіло Піта не зупинилося. Після цього натовп мовчки розсіявся.

Приблизно через пів року після цього лінчування Бетті народила дитину. То був білявий хлопчик. Ніхто нічого не сказав.

Наступна

Не говори неправди – Частина 2

Пошанування доброго імені і честі людей забороняє всілякі вчинки або слова обмови чи наклепу. СУД ... Читати далі

Попередня

Не кради – Частина 6

Справжній розвиток стосується розвитку цілої людини. «Йдеться про зростання здатности кожної людини відповісти своєму покликанню, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *