НЕБЕЗПЕКА

Весела молода компанія вирішила покататися на човні. Молодь попростувала до рибалки, який за плату запропонував їм свого човна. Човен був великий, просторий і подобався молоді. Коли всі зі сміхом і жартами сіли в нього й почали відчалювати, на берег вийшов дідок. Помітивши їх, старик зупинився і закричав:

– Вилазьте хутчіш! Човен ваш несправний! Він протікає: біля керма на дні невелика дірка, через яку сочиться вода. Хоча дірка й замазана, але вода скоро вимиє її, і ви будете у великій небезпеці.

Рибалка, який наймав молодим човна, боявся, що вони звернуть увагу на слова дідка і вийдуть з човна, позбавивши його вигідного заробітку. Він грубо крикнув до старого:

– Іди геть! Що ти тут тиняєшся, тільки людей лякаєш. Забирайся звідси!

А до молоді він сказав:

– Дід набрехав. Він – мій конкурент і хоче відбити в мене заробіток. Пливіть, човен добрий.

– Звісно, що попливемо! – згодився один хлопець. – Я ніякої дірки не бачу і вода не протікає ніде.

Але тут хтось голосно запротестував:

– А чи не краще нам все-таки оглянути човна?

Уся компанія вибухнула веселим сміхом і назвала незгідного боягузом.

Човен поплив, почав відходити далі й далі від берега і, врешті-решт, зовсім зник з очей. Назавжди.

Старик мав рацію: всі загинули. Коли вони помітили, що вода наповнює човен, виявилося, що черпака немає. Ніхто не врятувався.

* *

Бог Своїм Словом попереджає людину про небезпеку, яка на неї чигає. Але князь світу цього намагається приспати нашу пильність. Застерігаючи, Господь цим виявляє Свою любов до нас, але ми часто не слухаємо Його голосу, а віримо спокуснику.

Ваш батько є диявол; і ви хочете виконувати похоті батька вашого. Він людиновбивцею був споконвіку і не стоїть в істині, бо істини немає в ньому. Коли він говорить неправду, від себе говорить, бо він неправдомовець і батько неправди. (Євангеліє від Іоана 8:44)

Наступна

ТРИ НАЙСТРАШНІШІ ЛЮДСЬКІ ВАДИ

Одного разу, повернувшись із прогулянки, мудрець застав своїх учнів за бурхливими дебатами. Він запитав: – ... Читати далі

Попередня

ХЛОП’ЯЧИЙ СТРАХ

Закінчивши проповідь, священик помітив хлопця, який вже не вперше затримувався в церкві довше від усіх ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *