Стрибок у воду

СТРИБОК У ВОДУ

Юна американка Джоні Ериксон нічим не відрізнялася від своїх однолітків. Ходила до школи, мала свої зацікавлення, зустрічалася з хлопцем. Життя пливло своїм звичайним плином аж до того злощасного дня, який усе змінив. Чудового літнього дня Джоні відпочивала біля річки. Сонце, пляж, теплий пісок. Цей стрибок у воду мав бути таким, як багато попередніх – захопливим і приємним. Аж раптом Джоні в щось вдарилася й відчула, що не може рухатися і самотужки вже не випливе з води. Її винесли і відразу ж доправили до лікарні.

Діягноз був невтішний: решту життя їй доведеться провести в інвалідному візку. Шок, біль, смуток, розчарування – почуття, які цілковито переповнили наступні дні й тижні життя Джоні.

Настирливе питання «Чому?» – не давало спокою її зболілій душі. Це питання вона адресує самому Богові.

І поволі щось починає змінюватися, щось невідоме, незнане доти, починає виринати з глибин її душі. Джоні починає проповідувати Євангеліє. У різних церквах, на численних зустрічах вона розповідає, наскільки ця подія змінила її духовне життя. Бог шукав її, і Він її знайшов, хоч для довколишнього світу це здається жорстоким. Вона стала Його знаком, знаком Його любови. Може, ніколи б так не сталося, коли б не було того нещасного стрибка у воду.

*

Коли трапляється мені в житті якась трудність чи навіть трагедія – не треба боятися поставити питання: чому? Бо, може, щось дуже важливе хоче вивільнитися з нетрів моєї душі… Може, я десь застряг у пошуках тепличних, комфортних умов свого життя? Може, врешті, назрів момент для справжньої ЗУСТРІЧІ? Може, вже прийшов час на серйозні зміни? На усвідомлення моєї нової життєвої місії, мого нового покликання.

СПАЛИТИ КІОСК

Відоме релігійне видавництво випустило викривальну книжку про діяльність свідків Єгови. Цю книжку продавали, між іншими, у власному невеликому кіоску. Одного дня до директора прибігла перелякана продавчиня книжок:

– До нас приходили свідки Єгови. Вони погрожували, що через цю книжку спалять вночі наш кіоск! Що робити?

Директор, який мав вже чималий досвід спілкування зі свідками Єгови, посміхнувся.

– Я б сам дуже хотів, щоб свідки Єгови спалили нам кіоск.

Продавчиня від здивування на мить втратила дар мови. А директор продовжував:

– Уяви собі, що засоби масової інформації довідалися, що через якусь там книжку свідки Єгови спалили наш кіоск. Дуже багато людей хотіли б дізнатися, що це за книжка. Ми продали б великий тираж. І таким способом не тільки відновили би кіоск, але й отримали б непогану рекламу.

– Утім, свідки Єгови не такі дурні й тому ніколи нам кіоску не спалять. А крім того, що б ми про них не думали, такими методами вони не діють. Вони нас радше перевіряють. А ну ж бо налякаємось і знімемо з продажу невигідну їм книжку?

*

Камінь, який відкинули будівничі став наріжним.

Христос дав нам добрий приклад, як обертати невдачі на перемоги. Коли зосереджуємося на самій трагедії, вона приведе нас до смутку, відчаю, почуття безвиході. Коли зосереджуємося на Богові, трагедія чи невдача стає інструментом, засобом, який можемо обернути на щось корисне.

Це тест на нашу віру і нашу надію.

Пам’ятаючи про Божу присутність у мені, про Його безмежну любов до мене, я не відчуваю страху.

Валеріо Альбісетті

ПІЛЬГИ

Віктор народився з ДЦП (дитячим церебральним паралічем). Інтелектуально розвивався нормально, натомість мав труднощі з координацією рухів. За порадою лікаря батьки купили синові друкарську машинку. Так він навчився друкувати. Згодом, з наміром стати перекладачем, закінчив англійську філологію. Коли запропонував свої послуги видавництву, там спочатку поставилися до його пропозиції з недовірою, адже переклад мав бути в письмовій формі, а Вікторові навіть важко було підписатися. Але коли він приніс свій перший перекладений текст у формі комп’ютерного видруку, виявилося, що робота виконана дуже фахово й сумлінно. Невдовзі Віктор став провідним перекладачем видавництва. Коли він розглядав різні способи співпраці з видавництвом, виявилося, що найоптимальніше – стати приватним підприємцем. Але зробити це можна було, лише відмовившись від пільг, що належать особам з ДЦП.

Він завагався. І тоді йому сказали: «А навіщо тобі пільги? Ти маєш талант і можливості, які дозволяють повноцінно працювати і гідно заробляти. Пільги варто залишити неповносправним, які не в змозі працювати».

*

Ми часто себе шкодуємо. Адже в нас стільки проблем і клопотів! У нас погана робота. Ми мало заробляємо. В нашій державі не той уряд. В мене не така дружина чи чоловік. Ми сильно обділені і нам належать особливі умови, пільги.

Фізична неповносправність може бути причиною нарікань на Бога або нагодою і шансом особливого розвитку, особливих можливостей.

Хтось запитав у Бога: «Чому Ти покарав мене тим хрестом?»

Бог відповів: «Я не покарав тебе. Я тебе цим хрестом благословив. Я дав тобі інструмент для досягнення святости».

НЕПРИСТОЙНІ ЖУРНАЛИ

На території однієї парохії в канадському містечку була розташована крамничка преси. Її власник, аби збільшити прибутки, вирішив «урізноманітнити асортимент» порнографічними журналами. Довідавшись про це, місцевий парох прийшов до продавця і намагався відмовити його від такого кроку. Говорив про небезпеку, яку несуть такі журнали підліткам й молоді, тим паче, що кіоск розташований поблизу школи. Але власник крамнички залишився при своїй думці. Тоді священик розповів про це своїм парохіянам. Ті – поділилися інформацією з сусідами. Після обговорення спільно вирішили бойкотувати кіоск і взагалі нічого в ньому не купувати.

За кілька днів стривожений продавець прибіг до священика з проханням про допомогу.

– Отче, я позбувся всіх непристойних журналів. Скажіть людям, що більше їх у моїй крамничці не буде.

*

Проти зла завжди можна боротися. Якщо є бажання і трішки відваги. Магатма Ґанді, здавалося б, наївний ідеаліст, все ж знайшов спосіб домагатися свободи і протистояти насильству, використовуючи лише мирні засоби.

І потужна озброєна англійська армія виявилася безсилою. Християнин має за собою найпотужнішу зброю Всесвіту – самого Бога. Ніщо не в змозі Його перемогти.

Найважчий початок, бо війна починається від боротьби з самим собою.

Наступна

Компроміс

ГОЛУБЦІ На консультацію до психотерапевта прийшло подружжя середнього віку. Як з'ясувалося, їхній подружній стаж нараховує ... Читати далі

Попередня

Тварини і щастя

ПАПЕРОВА ТАРІЛКА Оксана, учениця четвертого класу, отримала цікаве домашнє завдання – зробити паперову тарілку. Вдома ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *