Порятунок

Усе, чим родина, що рятувалася втечею, ще володіла, уміщалося в одній маленькій скриньці, ба більше, навіть не до кінця заповнювало її. Жінка з трьома своїми дітьми на деякий час знайшла притулок у багатого селянина, але коли фронт наблизився до їхнього села, мешканці тих місць теж змушені були втікати.

Селом якраз проїжджав останній підрозділ війська, що відступало. Мешканці благали вояків підвезти їх до найближчої залізничної станції, але офіцер відмовив, сказавши, що солдатам категорично заборонено перевозити цивільних військовими автомобілями. Однак коли помітив на узбіччі дороги дітей, йому стало їх шкода, і він вирішив діяти на власний ризик: «Від’їжджаємо за п’ять хвилин!» – вигукнув і додав, що ані він, ані його люди не можуть чекати довше. «П’ять хвилин і ні хвилини більше», – повторив.

Коли визначений час минув, на місце прийшла тільки втікачка з трьома дітьми; спочатку подала солдатам малих, а потім і сама вилізла на вантажівку. Це потривало лише кілька хвилин, і військо відразу рушило далі.

Решта мешканців села не встигли, бо пакували скрині, валізки й коробки; адже мали стільки всього конче потрібного: біжутерію, гроші, постіль, одяг і ще чимало різних речей. Коли ж нарешті прийшли, тягнучи за собою скрині й коробки, за вояками прохолов вже слід.

Значно пізніше жінка довідалася, що сталося з мешканцями села. Для неї було очевидно, що її та дітей урятувала вбогість.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Ця правдива історія, яку розказав мені один із втікачів зі Східної Прусії, дуже конкретно показує, як майно, яким володіємо, перетворюється на тягар, що унеможливлює наш порятунок. Проти повчального елемента цієї оповіді ми, власники різноманітних матеріяльних благ, протестуємо. Навіть Церква не вимагає від нас нічого такого. Добровільну відмову не надто високо цінують у суспільстві. Але чи такі оцінки все ще мають якусь вартість?

ЦИТАТИ

  • Як багато речей, які мені не потрібні! Сократ (6л. 470 – 399 до Р. Хр.), грецький філософ
  • Якщо вільне суспільство не здатне допомогти безлічі тих, хто живе в бідності, то воно не зможе врятувати й тих небагатьох, що є багатими. Джон Кенеді (1917-1963), президент США

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Пс. 62:11; Пр. 11:28; Сир. 5:8; Мф. 5:3; Мф. 6:19-34; Лк. 6:20; Як. 1:9; 1Кор. 7:30-31
Наступна

Рятувальна акція

Наприкінці зими рівень води в Рейні піднявся, і річка розлилася. А коли весною вода зійшла, ... Читати далі

Попередня

Птах у клітці

Чоловік, що розводив тварин і декоративних птахів, невдоволено спостерігав за одним зі своїх птахів, який, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *