Рятувальна акція

Наприкінці зими рівень води в Рейні піднявся, і річка розлилася. А коли весною вода зійшла, на полях то тут, то там залишилися доволі великі болотисті озерця.

Якийсь незнайомець стояв і дивився, як чоловіки, одягнуті у високі гумові рибацькі чоботи, бродили цими озерцями й витягали з них сітками рибу. Був упевнений, що для риб це означає кінець, що більші з них невдовзі потраплять до крамниць або кухонь, а менших просто знищать. Однак правда виявилася іншою. Чоловіки пояснили йому, що виловлюють рибу для того, щоб дати їй шанс вижити: трохи нижче за течією Рейну випустять її на волю.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Метафоричне висловлювання Ісуса про те, що Його учні «ловитимуть людей», деякі наші сучасники цілком помилково сприймають як заохочення до використання хитрощів чи навіть насильства, як-от, «благословляючи» примусове хрещення або вдаючись задля навернення людини до певного тиску на неї. Щоб правильно зрозуміти Ісусові слова, насамперед слід уявити собі ситуацію, в якій Він промовляв їх, звертаючись до учнів. Симон і Андрій, стоячи в озері – тобто в мілкій прибережній воді, – закидали сітку й чекали, коли пропливатиме косяк риб. Отож, згадані відомі слова – тобто гра слів, яку використав Ісус («людей будеш ловити»), промовляючи до обох чоловіків, – вказують на те, що їм треба змінити професію, а не стосуються риби та її долі.

На перший погляд, ситуація чоловіків із-над Рейну нагадує ту, яку бачимо над Генезаретським озером. Однак вони, виконуючи свою роботу, передусім думають про рибу. Її позбавлять уявної свободи, яка вже невдовзі перетвориться для неї на пастку, щоб випустити до великої, вільної води (параболічний образ того, що трапиться з «рибою», коли вона опиниться в сітях «рибалок людей»).

ЦИТАТИ

  • Бог наказав лише закинути сіті, а не ловити рибу, бо Він – Той, хто нею сіті наповняє. Св. Вінсент де Поль (1581-1660), французький богослов і засновник чернечого згромадження
  • Таня, яка раніше була атеїсткою й молодіжною комсомольською діячкою в Москві, переживши 1991 року в Ченстохові навернення, прийняла хрещення. Вона переконана, що всі християни покликані до місійної діяльности: «Дуже часто вірні християни кажуть, що все в руках Божих, що Бог сам приведе людей до віри. Так, це правда, що все в Його руках, але ці Його руки – це ти і я». Із видання «Церква в потребі» (2001 р.)

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Пс. 96:3; Пс. 108:4-5; Мф. 13:32,47; Мф. 28:19; Мк. 1:17; Мк. 16:15; Ін. 10:16; Ін. 20:21; Дії 1:8; Рим. 1:5; 2Кор. 4:15
Наступна

Віл

«Тепер усе вже не таке, як давніше, – скаржився віл. – Колись, пригадую, над лукою ... Читати далі

Попередня

Порятунок

Усе, чим родина, що рятувалася втечею, ще володіла, уміщалося в одній маленькій скриньці, ба більше, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *